מה זה הברוטו הזה?

Ravid OmesiפוסטLeave a Comment

בינשוף אנחנו נפגשים מידי יום עם מורים שפותחים את התלוש שלהם מסתכלים על הנטו בבנק וסוגרים את התלוש. אפשר להבין את זה. הכי מעניין לדעת כמה כסף נכנס לחשבון הבנק. למרות זאת, כדאי מאוד להבין את המרכיבים שהופכים את הברוטו לנטו.

בדיוק בשביל זה כתבנו את הפוסט הזה. הסבר תמציתי וברור של הפער בין הברוטו לנטו.

מס הכנסה ביטוח לאומי וביטוח בריאות

כידוע, הניכוי למס הכנסה מחושב לפי גובה ההכנסה שלכם. ככל שתרוויחו יותר כך הניכוי יהיה גבוה יותר. שימו לב, שמי שמרוויח שכר נמוך במיוחד עשוי להיות זכאי למס הכנסה שלילי - כלומר מענק מהמדינה.
כמו כן, במידה ואתם מועסקים במספר מקומות, חשוב לבצע תיאום מס. בנוסף למס ההכנסה מנוכה לנו מהשכר גם מס בריאות וביטוח לאומי. שני תשלומים המהווים מעין "ביטוחים" בסיסיים שהמדינה מעניקה לאזרחים.

הפרשה לפנסיה

ההפרשה לפנסיה היא ההפרשה החשובה ביותר בתלוש. הפרשה זו מתחלק בין העובד 6% והמעביד 15.3% (פנסיה + פיצויים). למרות שלא רואים את ההפרשה הזו בבנק, הרי שהיא מרכיב חשוב מאוד במשכורת.

שימו לב, שניתן להגדיל את ההפרשות שלכם לפנסיה ל-7%.

קרן השתלמות

קרן ההשתלמות היא הפרשה חודשית המאפשרת יציאה לשנת שבתון.
בדומה לפנסיה, למרות שהכסף לא נכנס לעובר ושב, הרי שהוא אכן כסף שלנו שיחזור אלינו באופן מלא במהלך שנת השבתון. כל שנותר לעשות זה לוודא, שפתחנו את הקרן ושהכסף מגיע לקרן הנכונה ולצאת לשבתון. שימו לב, שההפרשות של קרן השתלמות למורים (עובד + מעביד) הן גבוהות מההפרשות הרגילות במשק - 12.6%. מגיע לכם!


לסיכום, ההפרש בין שכר הברוטו לנטו הם סכומים גדולים וחשובים מאוד. אנחנו ממליצים לפחות פעמיים בשנה לבדוק באופן מעמיק את התלוש,  כדי להבטיח שאתם מקבלים את כל מה שמגיע לכם.


אם אתם רוצים לשמוע על בדיקת השכר למורים בינשוף, אתם מוזמנים ללחוץ כאן


עדכוני שכר וטיפים (חינם)

הצטרפו לאלפי מורים ותקבלו עדכוני שכר חשובים חינם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.