הסיפור של הינשוף

הכל התחיל בערב קריר אי שם ב-2015. דפנה, אשתי, עובדת במגזר הציבורי, קיבלה מסמך שמפרט את זכויות השכר שלה. היא קראה אותו והשוותה לתלוש ומשהו היה נראה לה מוזר. אז היא ביקשה גם ממני לקרא את המסמך ולבדוק אם התלוש מתאים לזכויות שלה.

כמו שאתם יודעים, המסמכים האלה כתובים בג'יבריש, אבל למרות זאת, החלטנו לבדוק את זה לעומק. פתחנו את ההסכמים, אקסל ולוח שנה, ישבנו ובדקנו.

מה שהתברר היה לא סביר. 4 שנים בלי קידום דרגות, כאשר היא היתה זכאית לקידום בשתי דרגות (מאות שקלים בחודש). ולא רק זה, אלא שהיא גם התחילה בדרגה נמוכה מהדרגה המינימאלית לתפקיד שלה.

השקענו מאמץ רב בשביל לקבל את ההחזרים רטרואקטיבית ולתקן את המצב מעתה ואילך. זה לא היה פשוט אבל בהחלט היתה התגייסות של המערכת, ולפחות חלק מהסכומים הוחזרו רטרואקטיבית. אגב, אני לא חושב שמישהו חיבל בכוונה בשכר של דפנה. אלה פשוט הסכמים כ"כ מסובכים, שגם מי שאחראי לשלם את השכר מתקשה להבין אותם.

המסקנה שלי מהסיפור ומהיכרות שלי עם המערכת הציבורית, היתה שהשכר של הרבה מאוד אנשים במערכת הזו מקופח. יש כל מיני סיבות שהוא מקופח, אבל המרכזית שבהן היא שההסכמים מסובכים וקשה מאוד להבין את הזכויות ואיך מחשבים אותן.

אז החלטתי לנסות לעזור בנקודה הזו. אחרי שחקרתי את הנושא, גילית שיש טעויות בכ-30% מתלושי השכר של המורים והגננות. זה בלתי סביר שהאנשים הכי חשובים לחברה מפסידים אלפי שקלים בגלל שההסכמים והתלוש שלהם מסובך ובגלל שאין הם זמן להתעסק בשכר שלהם.

הינשוף הוקם כדי לתת מענה לבעיה הזו. הוא מאפשר למורים ולגננות לבדוק, להבין ולהגדיל את השכר והפנסיה בקלות ובמחיר שווה לכל נפש.

אגב, עדיין לא הצגתי את עצמי. קוראים לי רביד עומסי. אני גר בירושלים, נשוי לדפנה ואבא לתמר אוריה וכרם.
למדתי באוניברסיטה העברית מתמטיקה וכלכלה (וגם תואר שני במנהל עסקים). ב-2018 עזבתי תפקיד בכיר במועצה להשכלה גבוהה כדי להקים את הינשוף.

את הינשוף הקמתי יחד עם שני שותפים מדהימים.
דוד דהן, סמנכ"ל טכנולוגיות, מעל 15 שנות ניסיון בחברות הייטק גדולות ובחברות הזנק.
חגי שפר, סמנכ"ל פיתוח עסקי, עשרות שנות ניסיון כמנכ"ל ודירקטור בחברות מובילות במשק.

הינשוף זכה במענק של המשרד לשוויון חברתי ורשות להחדשנות לאתגרים במגזר הציבורי.

מעניין אתכם? לחצו כאן

© כל הזכויות שמורות לרוסיננטה טכנולוגיות בע"מ, 2020