אודות

על הינשוף


אתר הינשוף פועל משנת 2016. האתר מעניק מגוון שירותים בנושא שכר מורים – מחשבונים, מדריכים לטיפול בטעויות שכר, טבלאות שכר מעודכנות והחל מ-2018 שירות בדיקת תלושי שכר. מאז הקמתו השתמשו בשירותי האתר מעל 50,000 עובדי הוראה.

השאיפה שלנו היא להנגיש את תלוש השכר כך שהוא יובן בקלות ע"י כל אחד, כדי שתוכלו לוודא שאתם מקבלים את כל מה שמגיע לכם.

החלטנו להתחיל בעובדי ההוראה, כיוון שגילנו שבקרב עובדים אלה ההסכמים מסובכים במיוחד והטעיות רבות מאוד.

ב-2018 המיזם זכה בתוכנית של הרשות לחדשנות לאתגרים במגזר הציבורי לפיתוח מערכת בדיקה אוטומטית לתלושי שכר. האתר מופעל ע"י רוסיננטה טכנולוגיות בע"מ.

למה הקמתי את הינשוף?


הסיפור התחיל לפני שנתיים בערך. דפנה, אשתי, עובדת במגזר הציבורי, קיבלה מסמך שמפרט את זכויות השכר שלה. היא קראה אותו והשוותה לתלוש ומשהו היה נראה לה מוזר. אז היא ביקשה גם ממני לקרא את המסמך ולבדוק אם התלוש מתאים לזכויות שלה.

כמו שאתם יודעים, המסמכים האלה הם ג'יבריש מוחלט, אבל למרות זאת, החלטנו לבדוק את זה לעומק. פתחנו את ההסכמים, אקסל ולוח שנה, ישבנו ובדקנו.

מה שהתברר היה לא סביר. 4 שנים בלי קידום דרגות, כאשר היא היתה זכאית לקידום בשתי דרגות (מאות שקלים בחודש). ולא רק זה, אלא שהיא גם התחילה בדרגה נמוכה מהדרגה המינימאלית לתפקיד שלה.

השקענו מאמץ רב בשביל לקבל את ההחזרים רטרואקטיבית ולתקן את המצב מעתה ואילך. זה לא היה פשוט אבל בהחלט היתה התגייסות של המערכת, ולפחות חלק מהסכומים הוחזרו רטרואקטיבית.

למען הסר ספק, אני לא חושב שמישהו חיבל בכוונה בשכר שלה (וכנראה של הרבה עובדי ציבור אחרים), אלה פשוט הסכמים כ"כ מסובכים, שגם מי שאחראי לשלם את השכר מתקשה להבין אותם. המסקנה שלי מהסיפור (ומהיכרות שלי עם המערכת הציבורית) היתה שהשכר של הרבה מאוד אנשים במערכת הזו מקופח. יש כל מיני סיבות שהוא מקופח, אבל המרכזית שבהן היא שההסכמים מסובכים וקשה מאוד להבין את הזכויות ואיך מחשבים אותן.

אז החלטתי לנסות לעזור בנקודה הזו. אחרי שחקרתי את הנושא, והבנתי שהמורים והגננות הם ציבור גדול שהסכמי השכר שלו מסובכים במיוחד, וכנראה שזה מקום טוב להתחיל בו.

הינשוף הוקם בשביל לתת מענה לבעיה הזו. לפשט את הסכמי השכר ולהנגיש אותם לעובדי הוראה.

אגב, בטח שאלתם את עצמכם, מי אני. אז שמי רביד עומסי, גר בירושלים, נשוי לדפנה ואבא לתמר אוריה וכרם.

רוצים להתחיל לבדוק את התלוש? לחצו כאן!