על הינשוף


אתר הינשוף פועל משנת 2016. האתר מעניק מגוון שירותים בנושא שכר מורים – מחשבונים, מדריכים לטיפול בטעויות שכר, טבלאות שכר מעודכנות והחל מ-2018 שירות בדיקת תלושי שכר. מאז הקמתו השתמשו בשירותי האתר מעל 50,000 עובדי הוראה.

השאיפה שלנו היא להנגיש את תלוש השכר כך שהוא יובן בקלות ע"י כל אחד, כדי שתוכלו לוודא שאתם מקבלים את כל מה שמגיע לכם.

ב-2018 המיזם זכה בתוכנית של המשרד לשויון חברתי ורשות להחדשנות לאתגרים במגזר הציבורי לפיתוח מערכת בדיקה אוטומטית לתלושי שכר. האתר מופעל ע"י רוסיננטה טכנולוגיות בע"מ.

למה הקמתי את הינשוף?


קוראים לי רביד עומסי, אני גר בירושלים, נשוי לדפנה ואבא לתמר אוריה וכרם. יש לי תואר ראשון במתמטיקה וכלכלה ותואר שני במנהל עסקים. בין השנים 2010 ל-2018 עבדתי במועצה להשכלה גבוהה וניהלתי את תחום שילוב החרדים בהשכלה הגבוהה.

הסיפור התחיל בערב קריר ב-2015. דפנה, אשתי, עובדת במגזר הציבורי, קיבלה מסמך שמפרט את זכויות השכר שלה. היא קראה אותו והשוותה לתלוש ומשהו היה נראה לה מוזר. אז היא ביקשה גם ממני לקרא את המסמך ולבדוק אם התלוש מתאים לזכויות שלה.

כמו שאתם יודעים, המסמכים האלה כתובים בג'יבריש, אבל למרות זאת, החלטנו לבדוק את זה לעומק. פתחנו את ההסכמים, אקסל ולוח שנה, ישבנו ובדקנו.

מה שהתברר היה לא סביר. 4 שנים בלי קידום דרגות, כאשר היא היתה זכאית לקידום בשתי דרגות (מאות שקלים בחודש). ולא רק זה, אלא שהיא גם התחילה בדרגה נמוכה מהדרגה המינימאלית לתפקיד שלה.

השקענו מאמץ רב בשביל לקבל את ההחזרים רטרואקטיבית ולתקן את המצב מעתה ואילך. זה לא היה פשוט אבל בהחלט היתה התגייסות של המערכת, ולפחות חלק מהסכומים הוחזרו רטרואקטיבית.

אני לא חושב שמישהו חיבל בכוונה בשכר של דפנה. אלה פשוט הסכמים כ"כ מסובכים, שגם מי שאחראי לשלם את השכר מתקשה להבין אותם.

המסקנה שלי מהסיפור ומהיכרות שלי עם המערכת הציבורית, היתה שהשכר של הרבה מאוד אנשים במערכת הזו מקופח. יש כל מיני סיבות שהוא מקופח, אבל המרכזית שבהן היא שההסכמים מסובכים וקשה מאוד להבין את הזכויות ואיך מחשבים אותן.

אז החלטתי לנסות לעזור בנקודה הזו. אחרי שחקרתי את הנושא, גילית שיש טעויות בכ-30% מתלושי השכר של המורים והגננות. זה בלתי סביר שהאנשים הכי חשובים לחברה מפסידים אלפי שקלים בגלל שההסכמים והתלוש שלהם מסובך ובגלל שאין הם זמן להתעסק בשכר שלהם.

הינשוף הוקם בשביל לתת מענה לבעיה הזו. הוא מאפשר למורים ולגננות לבדוק ולהבין את השכר והפנסיה בקלות ובמחיר שווה לכל נפש.

את הינשוף הקמתי יחד עם שני שותפים מדהימים.
דוד דהן, סמנכ"ל טכנולוגיות, מעל 15 שנות ניסיון בחברות הייטק גדולות ובחברות הזנק.
חגי שפר, סמנכ"ל פיתוח עסקי, עשרות שנות ניסיון כמנכ"ל ודירקטור בחברות מובילות במשק.

למה השירות לא בחינם?


אנחנו משקיעים הרבה מאמץ וכסף בשביל לתת לכם שירות טוב, אישי ומקצועי. יחד עם זאת, חשוב לנו לנהוג בהגינות וביושרה. לכן, המחיר שלנו הוגן וברור והוא רק עבור השירות שתקבלו. אנחנו לא לוקחים אחוזים מההחזר שתקבלו בעקבות הבדיקה.

רוצים להתחיל? לחצו כאן!